18 AWG RGBW-kabel för 12V/24V RGBW-remsor
Denna tråd tillverkad med PVC-mantel och koppar används för elektronik, leksaksbilsbatterier, belysning etc. Vi stöder även kundanpassade produkter med små MOQ:er till konkurrenskraftiga priser, och alla produkter är RoHS-kompatibla.
Läs returpolicyn
18 AWG RGBW-kabel Tillverkad med högkvalitativ PVC-mantel och förtent koppartråd appliceras på RGBW-kontroller, 12V/24V RGBW-remsor, DMX RGBW-drivrutiner, kan anpassas med små MOQ-beställningar. Låt oss börja lägga erbjudandet för 18 Gauge. RGBW-tråd grossist pris.
Fördelar med 18 AWG RGBW-kabel?
18 AWG RGBW-kabel används vanligtvis för att leverera ström i lågspännings- och lågströmstillämpningar, såsom RGBW-kontroller, 12V 24V RGBW-remsor, DMX RGBW-drivrutiner etc. De är idealiska för situationer där ledare behöver dras snabbt. Denna kabel är användbar för snabba installationer och enkla kopplingar.
Vilka färger finns tillgängliga för PVC-mantlar? För 18 AWG RGBW-trådig PVC-kabel är de tillgängliga färgerna svart, grön, röd, blå och vit. Men trådtjocklek, längd och färger kan anpassas med små MOQ-beställningar.
Specifikationer för 18 AWG RGBW-kablar
| Ledarens kvantitet: | 5 |
| Trådfärg: | svart, grön, röd, blå och vit |
| Ledarstorlek: | 18AWG |
| Konstruktion (antal/mm): | 34/0.14 |
| Konduktormaterial: | flertrådig förtent koppar |
| Isoleringsmaterial: | PVC |
| Tillgängliga trådlängder: | 100m / rulle |
| Utvändig diameter: | 2.1mm |
| Driftspänning: | 300V max. |
| Temp. klassificering: | -20 ~ 60 ° C |
| efterlevnad: | RoHS |
Förpackningen innehåller:
1 x 100m/rulle 18 AWG RGBW-kabel
Obs:
- Kabellängd, färg och typ kan anpassas; vänligen kontakta oss för att fråga om pris och minsta orderkvantitet!
RGBW 18 AWG-tråddiameter:
Användningsområden för 18 Gauge RGBW-kablar:
Lämplig för RGBW-kontroller, 12V 24V RGBW-remsor, DMX RGBW-drivrutin.
Som en professionell tillverkare av elektriska kablar från Kina kan DelightFire anpassa alla typer av elektriska kablar, såsom 22 gauge RGBW-kablar, 20 gauge RGBW-kablar och 18 gauge RGBW-kablar. Du kan få det bästa grossist elektriska ledningar pris från tillverkaren utan någon elfördelare. Tveka inte längre; berätta för oss dina behov för att specialanpassa en prisvärd LED-förlängningskabel från DelightFire.
Det finns inga recensioner ännu. Bli den första att skriva en.









