18 Gauge Elektrisk Kabel Grå Vit Färg 2 Ledare Strandad Kabel
Denna tråd tillverkad med PVC-mantel och koppar används för elektronik, leksaksbilsbatterier, belysning etc. Vi stöder även kundanpassade produkter med små MOQ:er till konkurrenskraftiga priser, och alla produkter är RoHS-kompatibla.
Läs returpolicyn
18 gauge elektrisk tråd gråvit färg 2-ledars förtent koppartråd tillverkad med högkvalitativ PVC-mantel och förtent koppartråd applicerad på SM JST-kontakt, elektronik, leksaksbilsbatterier och ljusslingor, och kan specialbeställas med små MOQ-beställningar. Låt oss börja ge det bästa erbjudandet på 18 gauge förtent koppartråd.
Fördelarna med 18 eltråd med tjocklek?
18 Gauge elektrisk kabel används vanligtvis för att leverera ström i lågspännings- och lågströmstillämpningar som LED-belysning, SM JST-kontakter, elektroniska leksaksbilsbatterier, solpaneler, batterihållarledningar och ljusslingor etc. De är idealiska för situationer där ledare behöver dras snabbt. Denna 18 AWG elektriska kabel är användbar för snabba installationer och enkla dragningar.
Vilka färger finns tillgängliga för PVC-mantlar? För tvåledarledningar är de tillgängliga färgerna röd och svart. Men trådtjocklek, längd och färger kan anpassas med små MOQ-beställningar.
Specifikationer för 18 Gauge elektrisk tråd med 2 ledare
| Ledarens kvantitet: | 2 |
| Trådfärg: | vit, grå |
| Ledarstorlek: | 18AWG |
| Konstruktion (antal/mm): | 34/0.14 |
| Konduktormaterial: | flertrådig förtent koppar |
| Isoleringsmaterial: | PVC |
| Tillgängliga trådlängder: | 100m / rulle |
| Utvändig diameter: | 2.1mm |
| Driftspänning: | 300V max. |
| Temp. klassificering: | -20 ~ 60 ° C |
| efterlevnad: | RoHS |
Förpackningen innehåller:
1 x 100 m/rulle 18 AWG elektrisk kabel
Obs:
-
Obs: Kabellängd, färg och typ kan anpassas; kontakta oss gärna och fråga om pris och minsta orderkvantitet!
18 gauge tråddiameter
Vad används 18 Gauge-tråd till:
18 gauge-tråd används för kontrollpaneler, LED-remsor, lampor, LED-drivrutiner, leksaksbilbatterier, solpaneler, elektronisk utrustning etc.
Som professionell tillverkare av elektriska ledningar Från Kina kan DelightFire anpassa typer av elektriska kablar, såsom 22 AWG 2-ledar tvinnad tråd, 20 AWG 2-ledar tvinnad tråd och 18 AWG 2-ledar tvinnad tråd. Du kan få den bästa grossistelektriska kabeln direkt från tillverkaren utan någon distributör av trådtjocklek. Tveka inte längre; berätta för oss dina behov för att anpassa en prisvärd tvinnad tråd från DelightFire.
Det finns inga recensioner ännu. Bli den första att skriva en.








