2.1 x 5.5 mm DC 12V förlängningskabel svart färg 1.5 m längd
Denna 2.1 x 5.5 mm DC 12V-förlängningskabel är totalt 1.5 m lång, perfekt för CCTV-säkerhetskameror, routrar eller andra tillämpningar som kräver strömanslutning. Vi stöder även kundanpassade produkter med låga MOQ-krav till konkurrenskraftiga priser, och alla produkter är RoHS-kompatibla.
Läs returpolicyn
Vilka är fördelarna med en 2.1 x 5.5 mm DC 12V förlängningskabel?
2.1 x 5.5 mm DC 12V-strömförlängningskabeln DC-kontakt kan kallas DC-koaxialkontakt eller teleplugg. Den är perfekt för strömförsörjning till CCTV-säkerhetskameror och nätadapter. Denna hona-hane DC-förlängningskabel används vanligtvis för att leverera ström i lågspännings- och lågströmstillämpningar som LED-belysning, digitalboxar, switchar, trådlösa enheter och TV-apparater. De är idealiska för situationer där strömkablarna är för korta för att orsaka problem. Definitionen av hona-DC-kontakt och hane-teleplugg är olika; se bilden för den faktiska artikeln som säljs här.
Vilka färger finns tillgängliga med en 5.5 m DC 12V förlängningskabel?
De tillgängliga färgerna för en 1.5 m lång DC 12V-förlängningskabel är svart och vit. Trådtjocklek, kabellängd och färger kan anpassas med små MOQ-beställningar. Om hur man slutför ett DC-strömkabelprojekt, läs den här artikeln. DC-strömkabelanpassad service.
Specifikationer för 22 gauge DC 12V förlängningskabel
| Ledarens kvantitet: | 2 |
| Trådfärg: | svart |
| Ledarstorlek: | 22AWG / 0.3mm2 |
| Konstruktion (antal/mm): | 17/0.14 |
| Konduktormaterial: | tvinnad koppar |
| Isoleringsmaterial: | polypropylen |
| Jacka Material: | PVC |
| Tillgängliga trådlängder: | Ner till 1.5m |
| Utvändig diameter: | 3.5mm |
| Inre diameter: | 1.3mm |
| Driftspänning: | 300V max. |
| Temp. klassificering: | -20 ~ 60 ° C |
| efterlevnad: | RoHS |
Förpackningen innehåller:
1 x DC 12V förlängningskabel
Obs: Trådtjocklek, kabellängd och färg kan anpassas. Kontakta oss gärna och fråga om pris och minsta orderkvantitet!
Var kan man köpa en 2.1 x 5.5 mm DC 12V förlängningskabel?
Nu är det dags för dig att hitta en lämplig DC-förlängningskabel för din tillämpning. Men innan du frågar dig själv: Var är det bästa stället att köpa en DC 12V-förlängningskabel nära mig – och skyndar dig att lägga en beställning, tänk på följande:
Vem Tillverkare och leverantör av DC-förlängningskabel är?
Är de erfarna?
Har de varit i branschen för likströmskablar länge?
Har de expertisen och kunskapen för att producera högkvalitativa produkter?
Här på DelightFire har vi lång erfarenhet av att tillverka och leverera några av branschens bästa 2.1 x 5.5 mm DC 12V förlängningskablar. Vår välrespekterade produktionsprocess och extremt noggranna kvalitetssäkringsstandarder säkerställer att våra produkter håller högsta möjliga kvalitet på marknaden.
Naturligtvis, när du letar efter den bästa DC-förlängningskabeln i branschen, är det alltid en faktor som spelar roll: Prissättning! På DelightFire har vi strävat efter att göra kvalitet och professionalism till ett kännetecken för vår verksamhet. Medan många av våra andra kollegor och konkurrenter i kabelbranschen kopplar lägre priser till billigare kvalitet, är vi annorlunda. Du hittar valuta för pengarna när du köper eller specialanpassar din 5.5 mm DC 12V-förlängningskabel från oss.
Det finns inga recensioner ännu. Bli den första att skriva en.






