1 till 6-vägs strömfördelarkabel
$1.52
Denna 6-vägs strömsplitterkabel gör att sex enheter kan drivas från en strömkälla.
Vi stöder även kundanpassade produkter med små MOQ-beställningar till konkurrenskraftiga priser, och alla produkter är RoHS-kompatibla.
Läs returpolicyn
Vad är en 6-Vägs strömfördelarekabel?
Denna 30 cm långa 6-vägs strömsplitterkabel låter dig strömförsörja upp till 6 LED-flamlösa LED-ljus eller elektroniska enheter från en enda AC-till-DC-väggadapter.
Strömfördelarkabeln har en enda 5.5 mm * 2.1 mm pipkontakt i ena änden av kabeln och 6 stycken 5.5 mm 2.1 mm piphonkontakter i den andra änden av strömkabeln.
Denna strömfördelarkabel med 1 hona till 6 hane fungerar bra med cylinderkontakterna på alla våra batterieliminatorkit och tillbehör, såsom vår DC-förlängningskablar, AC till DC-nätadaptrar och aktiva attrappcellsbatterier.
Specifikationer för 6-Vägs strömfördelarekabel
| Ledarens kvantitet: | 2 |
| Trådfärg: | svart |
| Storlek på hanledare: | 20AWG / 0.5mm2 |
| Konstruktion (antal/mm): | 21/0.15 |
| Utvändig diameter: | 4.0mm |
| Inre diameter: | 1.5mm |
| Storlek på honledare: | 22AWG / 0.3mm2 |
| Konstruktion (antal/mm): | 17/0.14 |
| Utvändig diameter: | 3.5mm |
| Inre diameter: | 1.3mm |
| Konduktormaterial: | tvinnad koppar |
| Isoleringsmaterial: | polypropylen |
| Jacka Material: | PVC |
| Tillgängliga trådlängder: | 30cm |
| Driftspänning: | 300V max. |
| Temp. klassificering: | -20 ~ 60 ° C |
| efterlevnad: | RoHS |
Förpackningen innehåller:
1 x 6-vägs strömfördelarkabel
Obs: Trådtjocklek, kabellängd och färg kan anpassas. Kontakta oss gärna och fråga om pris och minsta orderkvantitet!
Det finns inga recensioner ännu. Bli den första att skriva en.





