18 gauge RGB-kabel för lamp-LED-lampor
Denna RGB-kabel tillverkad med PVC-mantel och koppar används för elektronik, leksaksbilsbatterier, belysning etc. Vi stöder även kundanpassningar med små MOQ-beställningar till konkurrenskraftiga priser, och alla produkter är RoHS-kompatibla.
Läs returpolicyn
18 gauge RGB-kabel levererar ström i lågspännings- och lågströmstillämpningar som RGB-glödlampor och 5050 RGB-strips.
Fördelar med RGB-kabel
RGB-tråd Används för att leverera ström i lågspänning, idealisk inomhusanslutningskabel för 5050 RGB-färgremsor, för elektroniska apparater och utrustning, transformatorer, lampor och motorledningsanslutning, LED-remsor, LED-splitteranslutning etc. Denna kabel är användbar för snabba installationer och enkla körningar.
Vilka färger finns tillgängliga för elektriska kablar? För 4-ledars LED-kablar är de tillgängliga färgerna svart, grön, röd och blå. Men LED-kablarnas tjocklek, längd och färger kan anpassas med små MOQ-beställningar.
Specifikationer för 18 Gauge RGB-kabel
| Ledarens kvantitet: | 4 |
| Trådfärg: | svart, grön, röd och blå |
| Ledarstorlek: | 18AWG |
| Konstruktion (antal/mm): | 34/0.14 |
| Konduktormaterial: | flertrådig förtent koppar |
| Isoleringsmaterial: | PVC |
| Tillgängliga trådlängder: | 100m / rulle |
| Utvändig diameter: | 2.1mm |
| Driftspänning: | 300V max. |
| Temp. klassificering: | -20 ~ 60 ° C |
| efterlevnad: | RoHS |
Förpackningen innehåller:
1 x 100 m/rulle 18 gauge RGB-kabel
Obs:
- Kabellängd, färg och typ kan anpassas; vänligen kontakta oss för att fråga om pris och minsta orderkvantitet!
18 Gauge RGB-kabel Diameter:
Applikationer av 18 gauge elektrisk ledning:
Lämplig för RGB LED-remsa, RGB-glödlampa, 24V 12V RGB-kontroller, RGB LED-drivrutin, etc.
Som en professionell tillverkare av elkablar från Kina kan DelightFire anpassa alla typer av elkablar, såsom 22 gauge RGB-kablar, 20 gauge RGB-kablar och 18 gauge RGB-kablar. Du kan få det bästa grossist elektriska ledningar pris från tillverkaren utan någon elfördelare. Tveka inte längre; berätta för oss dina behov för att specialanpassa en prisvärd LED-förlängningskabel från DelightFire.
Det finns inga recensioner ännu. Bli den första att skriva en.








